Şekerli Ürün Üretim Alanları

Şekerli Ürün Üretim Alanları

Şeker veya şekerli ürün üretimi ve depolanması, nem kontrolü açısından hassas bir süreçtir. Şeker üretim proseslerinde kullanılan sakkaroz ve mısır şurubu gibi higroskopik bileşenler, havadaki su buharı ile tepkimeye girerek, ürün yüzeyinde yapışkanlık ve topaklaşmaya sebep oluşturabilir. Bu durum üretim sürecinin akıcılığını bozar ve paketleme makinelerinde aksamalara neden olabilir. Bu nedenle, şekerli ürün üretim ve depolama alanlarında nem kontrolü ve nem alma cihazlarının kullanımı hayati öneme sahiptir.

Üretim sürecinde ortamda bulunan nem, yüksek hızlı paketleme makinelerinin sık sık durmasına ve sürecin yavaşlamasına neden olur. Ayrıca, şeker yüzeyindeki nem kaynaklı deformasyonlar ürünün tadını, parlak görünümünü ve kaplama prosesindeki kalitesini etkileyebilir. Nem alma cihazlarının şeker üretim alanlarında kullanılması durumunda, ürünlerde yaşanan mevsimsel etkiye bağlı kapasite farklılıkları yaşanmaz.

Şekerin depolandığı ve uzun dönem muhafaza edildiği alanlarda nem alma cihazlarının kullanılmaması durumunda şekerin, mevsimsel etkiye bağlı olarak iç ortam bağıl nem değerlerinin de yükselmesi ile havadaki su buharı ile tepkiyemeye girmesi ve sertleşerek kullanım zorluğu çıkartması en yaygın karşılaşılan problemlerdendir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için uzun dönem şeker depolamada nem alma cihazı kullanımı ile bağıl nem değerinin %50RH civarında tutularak havadaki su buharı ve higroskopik malzemelerin tepkimeye girmesi engellenir.

NKT – Nem Kontrol Teknolojileri olarak, uzman mühendislik ekibimiz ile müşterilerimize en uygun endüstriyel nem alma cihazı çözümlerini sunarak, licorice (liquorice, meyan kökü) üretim ve paketleme alanlarının verimliliğinin artırılması ve üretim sürecinin bütünlüğünün korunması ile enerji verimli, yüksek performanslı çözüm önerileri sunuyoruz.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Telefon numaranız
Firma Adı
E posta adresiniz
Mesajınız
KVKK Bilgilendirmesini okudum, kabul ediyorum.